Tradiční thajská masáž

Tradiční thajská masáž (neboli Nuad Boran) byla objevena před vice než 2000 lety.

Zaměřuje se na obnovení oběhu vitální energie v drahách, které se nazývají “sen”. Při masáži hlavních drah se stimulují jejich důležité tlakové body, což napomáhá rozbití a odstranění blokád, povzbuzení toku energie a obnovení rovnováhy.

Tradiční thajská masáž nepoužívá olejů ani emulzí. Přijímající zůstává při masáži oblečen v lehkém oblečení. Masérka udržuje s klientem stálý tělesný kontakt po celou dobu masáže, avšak namísto provádění třecích technik na svalech je celé tělo klienta stlačováno, manipulováno, protahováno i protřásáno, proto, aby se pročistily tělesné blokády energie a uvolnilo napětí. Masérka používá palce, dlaně, předloktí, lokty, kolena, chodidla ke stimulaci toku energie v průběhu energetických drah. Během tohoto procesu jsou uvolňovány klouby, protahovány svaly a šlachy, vylaďovány vnitřní orgány, harmonizován tok energie. Celkový efekt thajské masáže je tvořen hlubokým uvolněním, celkovým oživením, a pocitem psychického i fyzického příjemného bytí.

Tradiční thajská masáž není vhodná při stavech vysoké teploty, infekce, akutních zraněních (zvláště při zlomeninách kostí), svalových a kosterních poraněních, vysokého nebo nízkého krevního tlaku, srdečních onemocněních či poruchách, všech formách nádorových onemocnění, též v ranných a pozdních stadiích těhotenství.

Tradiční thajská masáž je dostupná samostatně v délkách 30/60/90/120 minut a je také součástí balíčků Amazing Thailand, Siam Paradise, Kandara Relaxing.

Pozn.: Jestliže nemáte dostatek času pro delší, celotělové, masáže, můžete zvolit variantu 30 nebo 60 minut, zaměřenou převážně na bolest a napětí v horní části těla (hlava, šíje) nebo variantu 30 minut zaměřenou na tlakové body zlepšující tok krve a okysličení horních končetin. Tato lokální ošetření jsou také zahrnuta v některých našich balíčcích.

Masáž nohou

Thajská masáž nohou je založena na aplikaci tlaku na určitá místa na chodidlech. K vyvinutí tlaku na chodidlo používá masérka ruce, prsty, palce a klouby, to vše pro dosažení celkového uvolnění, nastolení rovnováhy v tělesných systémech, posílení krevního oběhu.

Zastánci thajské masáže nohou udávají tyto přínosy: zbavení se stresu, bolestí zad, jiných chronických bolestí, alergií, zvýšeného krevního tlaku, poruch spánku, fibromyalgie, kloubní dny, migrény, artritidy, cukrovky, ledvinových problémů, zažívacích problémů.

Thajská masáž nohou není vhodná v případě závažných srdečních problémů či jiných vážnějších zdravotních problémů, v těhotenství, v průběhu menstruace, při horečkách, nakažlivých nemocech či vředech, zlomených kostech, a není ani vhodná s plným žaludkem.

Thajská masáž nohou je dostupná samostatně v délkách 30/60 minut a je také součástí balíčků Balance, Amazing Thailand, Thai Impression, Detoxify, Kandara Relaxing.

Aroma olejová masáž

Aroma olejová masáž je kombinací užití tradiční thajské masáže a esenciálních olejů z Thajska. Zapojuje přirozený smysl těla pro vnímání vůní do procesu uvolňování stresu, pozvednutí nálady, zlepšení celkového pocitu dobrého bytí. Přesto aroma masáž není pouze o vůních. Účinné látky z ovocných, rostlinných či květových olejů se vstřebávají při masáži do pokožky a pronikají do krevního systému.

Aroma olejová masáž používá esenciální oleje získané z přírodních produktů, což snižuje pravděpodobnost alergických reakcí na ně.

Aroma olejová masáž je dostupná samostatně v délce 60 minut a je také součástí balíčků Thai Impression, Siam Aromatic Romance, Siam Paradise, Ko Samui.

Bylinná tlaková masáž

Thajská bylinná masáž je rozšířenou metodou léčby, užívanou v tradiční thajské medicíně. Bylinné váčky obsahují různé bylinné směsi a používají se nahřáté v páře. Váčky se přitiskávají po celém těle čímž se dosáhne uvolnění stažených svalů a posílení vnitřních orgánů i smyslů.

Mezi typické přínosy bylinné tlakové masáže patří odstranění svalových bolestí a napětí, stimulace lymfatického systému, stimulace krevního oběhu.

Thajská bylinná masáž není vhodná při horečkách, chřipce, infekčních onemocněních, v těhotenství, při spálení sluncem, jestliže jste podstoupili léčbu proti rakovině v posledních 12-ti měsících, při přecitlivělosti na teplo, nebo pokud užíváte léky způsobující citlivost na teplo.

Thajská bylinná masáž je dostupná samostatně v délce 60 minut a je také součástí balíčků Amazing Thailand, Thai Impression, Siam Paradise, Detoxify, Ko Samui.