Tradiční thajská masáž

Tradiční thajská masáž (neboli Nuad Boran) byla objevena před vice než 2000 lety.

Zaměřuje se na obnovení oběhu vitální energie v drahách, které se nazývají “sen”. Při masáži hlavních drah se stimulují jejich důležité tlakové body, což napomáhá rozbití a odstranění blokád, povzbuzení toku energie a obnovení rovnováhy.

Tradiční thajská masáž nepoužívá olejů ani emulzí. Přijímající zůstává při masáži oblečen v lehkém oblečení. Masérka udržuje s klientem stálý tělesný kontakt po celou dobu masáže, avšak namísto provádění třecích technik na svalech je celé tělo klienta stlačováno, manipulováno, protahováno i protřásáno, proto, aby se pročistily tělesné blokády energie a uvolnilo napětí. Masérka používá palce, dlaně, předloktí, lokty, kolena, chodidla ke stimulaci toku energie v průběhu energetických drah. Během tohoto procesu jsou uvolňovány klouby, protahovány svaly a šlachy, vylaďovány vnitřní orgány, harmonizován tok energie. Celkový efekt thajské masáže je tvořen hlubokým uvolněním, celkovým oživením, a pocitem psychického i fyzického příjemného bytí.

Tradiční thajská masáž není vhodná při stavech vysoké teploty, infekce, akutních zraněních (zvláště při zlomeninách kostí), svalových a kosterních poraněních, vysokého nebo nízkého krevního tlaku, srdečních onemocněních či poruchách, všech formách nádorových onemocnění, též v ranných a pozdních stadiích těhotenství.

Tradiční thajská masáž je dostupná samostatně v délkách 30/60/90/120 minut a je také součástí balíčků Amazing Thailand, Siam Paradise, Kandara Relaxing.

Pozn.: Jestliže nemáte dostatek času pro delší, celotělové, masáže, můžete zvolit variantu 30 nebo 60 minut, zaměřenou převážně na bolest a napětí v horní části těla (hlava, šíje) nebo variantu 30 minut zaměřenou na tlakové body zlepšující tok krve a okysličení horních končetin. Tato lokální ošetření jsou také zahrnuta v některých našich balíčcích.

Masáž nohou

Thajská masáž nohou je založena na aplikaci tlaku na určitá místa na chodidlech. K vyvinutí tlaku na chodidlo používá masérka ruce, prsty, palce a klouby, to vše pro dosažení celkového uvolnění, nastolení rovnováhy v tělesných systémech, posílení krevního oběhu.

Zastánci thajské masáže nohou udávají tyto přínosy: zbavení se stresu, bolestí zad, jiných chronických bolestí, alergií, zvýšeného krevního tlaku, poruch spánku, fibromyalgie, kloubní dny, migrény, artritidy, cukrovky, ledvinových problémů, zažívacích problémů.

Thajská masáž nohou není vhodná v případě závažných srdečních problémů či jiných vážnějších zdravotních problémů, v těhotenství, v průběhu menstruace, při horečkách, nakažlivých nemocech či vředech, zlomených kostech, a není ani vhodná s plným žaludkem.

Thajská masáž nohou je dostupná samostatně v délkách 30/60 minut a je také součástí balíčků Balance, Amazing Thailand, Thai Impression, Detoxify, Kandara Relaxing.

Aroma olejová masáž

Aroma olejová masáž je kombinací užití tradiční thajské masáže a esenciálních olejů z Thajska. Zapojuje přirozený smysl těla pro vnímání vůní do procesu uvolňování stresu, pozvednutí nálady, zlepšení celkového pocitu dobrého bytí. Přesto aroma masáž není pouze o vůních. Účinné látky z ovocných, rostlinných či květových olejů se vstřebávají při masáži do pokožky a pronikají do krevního systému.

Aroma olejová masáž používá esenciální oleje získané z přírodních produktů, což snižuje pravděpodobnost alergických reakcí na ně.

Aroma olejová masáž je dostupná samostatně v délce 60 minut a je také součástí balíčků Thai Impression, Siam Aromatic Romance, Siam Harmony, Siam Paradise, Ko Samui.

Bylinná tlaková masáž

Thajská bylinná masáž je rozšířenou metodou léčby, užívanou v tradiční thajské medicíně. Bylinné váčky obsahují různé bylinné směsi a používají se nahřáté v páře. Váčky se přitiskávají po celém těle čímž se dosáhne uvolnění stažených svalů a posílení vnitřních orgánů i smyslů.

Mezi typické přínosy bylinné tlakové masáže patří odstranění svalových bolestí a napětí, stimulace lymfatického systému, stimulace krevního oběhu.

Thajská bylinná masáž není vhodná při horečkách, chřipce, infekčních onemocněních, v těhotenství, při spálení sluncem, jestliže jste podstoupili léčbu proti rakovině v posledních 12-ti měsících, při přecitlivělosti na teplo, nebo pokud užíváte léky způsobující citlivost na teplo.

Thajská bylinná masáž je dostupná samostatně v délce 60 minut a je také součástí balíčků Amazing Thailand, Thai Impression, Siam Paradise, Detoxify, Ko Samui.

Horké lávové kameny

Masáž horkými lávovými kameny je zvláštní druh masáže, při kterém masérka, kromě rukou, používá hladké, nahřáté lávové kameny, kterými provádí třecí pohyby na různých částech těla. Kameny nahřátím uvolňují ztuhlé svaly, čímž masérce umožní pracovat na svalech rychleji a více do hloubky. Kameny se používají nahřáté na teplotu 40°C až 65°C, po vychladnutí je kámen vyměněn za další nahřátý. Po použití se kameny dezinfikují.

Masáž horkými lávovými kameny není vhodná při cukrovce, vysokém krevním tlaku, srdečních potížích, při užívání léků ředících krev. Též není vhodná v těhotenství a při spálení od slunce.

Masáž horkými lávovými kameny je dostupná samostatně v délce 60 minut a je také součástí balíčku Siam Harmony.